A legendás pillanat: Sébastien Loeb meghódítja a Svéd Rallyt, és bemutatkozik a történelemkönyvekben

2004-ben még csak hatalmas tehetségként tekintettek Sébastien Loebre, aki előtt sikeres jövő állhat. A Montén aratott győzelem még…

2004-ben a Svéd Rallyn Sébastien Loeb meglepetésre győzött, ezzel megteremtve a lehetőséget a sikeres pályafutásához. A verseny előtt inkább a skandináv versenyzők voltak esélyesebbek, hiszen korábban csak svéd vagy finn pilóták nyertek a havas futamon. Az első helyen Marcus Grönholm kezdett, de egy baleset miatt hátrányba került. Ezt kihasználva, Loeb átvette az első helyet és végül 46.4 másodperc előnnyel nyerte meg a versenyt. Ez az eredmény megszakította a skandinávok 52 éves uralmát a versenyen, és a győzelem nagy jelentőséggel bírt a Loeb karrierjében. A Citroen csapat vezetője, Guy Fréquelin is büszke volt a sikerre, és Loeb első világbajnoki címe után még kilenc további bajnoki címet szerzett.